Pieniądz rządzi światem

Pożyczka na budowę domu

Pożyczka na budowę domu

Budowa domu to jeden z najistotniejszych i równocześnie najbardziej kosztownych etapów życia. Jednak tylko nieliczni otrzymują dom jednorodzinny w spadku po rodzicach lub dziadkach. Pozostali chcąc wyprowadzić się z niewielkich mieszkań powinna sama zadbać o budowę własnego domu. Niestety praktycznie nie ma ludzi, którzy samodzielnie daliby radę sfinansować budowę domu z własnych oszczędności, z tego powodu niezbędne jest zaciągnięcie pożyczki nawet na kilkadziesiąt lat. W tym krótkim artykule postaram się wam doradzić na co należy zwrócić uwagę szukając tego typu kredytu.

Najważniejszych chyba aspektem przy braniu pożyczki na pokrycie budowy domu jest oprocentowanie pożyczki. Przy pożyczkach gotówkowych niewielkie różnice w oprocentowaniu są akceptowalne, ponieważ nie przekładają się one na końcowy koszt pożyczki tak bardzo jak w przypadku kredytów na budowę domu. Kredyty hipoteczne zaciągamy najczęściej na dwadzieścia i więcej lat, z tego powodu nawet 0,1 procenta różnicy w oprocentowaniu ma ogromny wpływ na ostateczny koszt kredytu.

dom jednorodzinny

Poszukując dobrego kredytu na budowę domu powinniśmy też zainteresować się ratami malejącymi. Jest to wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie dla kredytobiorców, gdyż umożliwia spłatę większej części pożyczki w ciągu kilku pierwszych lat. Rata w takim kredu zmniejsza się każdego miesiąca. Dzięki temu kredyt taki staje się dużo mniej ryzykowny.