Pieniądz rządzi światem

Jak korzystać z kredytówki?

Jak korzystać z kredytówki?

Karty kredytowe z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Niestety pomimo iż coraz częściej z nich korzystamy to nadal nie potrafimy tego robić w dobry sposób. Dzisiaj postaram się wyjaśnić jakie błędy bardzo często popełniamy i jak ich uniknąć w przyszłości, aby nie narażać się na niepotrzebny koszta związane z wysokim oprocentowaniem kredytówek.

Przede wszystkim powinniśmy zapamiętać, że karta kredytowa nie jest równoznaczna z kredytem. Mimo iż limit na kredytówce umożliwia nam korzystanie z środków, których nie posiadamy, ale ta funkcjonalność kart ma za zadanie wyłącznie ułatwienie nam zakupów, a nie zapewnienie szybkiego kredytu. Mnóstwo ludzi traktuje kredytówkę jak kredyt gotówkowy przez co ponosi duże koszty związane z ogromnym oprocentowaniem jakie występuje na takich kartach.

Kredytówka

Jeśli nie chcemy ponosić niepotrzebnych kosztów to musimy pamiętać, aby spłacać debet na karcie w trakcie okresu bez odsetkowego. W dzisiejszych czasach prawie każda tego typu karta posiada okres bez odsetkowy i oznacza on, że w określonym terminie nie są pobierane odsetki za debet na karcie kredytowej. Oczywiście pod warunkiem uregulowania całości długu w wyznaczonym terminie. Takie rozwiązanie pozwala nam na bezpłatne korzystanie z kart kredytowych nawet gdy nie mamy na nich środków pieniężnych. Musimy jednak pamiętać, żeby nie zadłużać się na sumę większą niż jesteśmy w mocy spłacić w trakcie okresu bez odsetkowego, który często wynosi do 2 miesięcy.