Pieniądz rządzi światem

Co robić gdy nie możemy spłacać kredytów

Co robić gdy nie możemy spłacać kredytów

Zazwyczaj używamy pożyczek, żeby wybrnąć z trudnych sytuacji finansowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż właśnie w tym celu stworzono kredyty gotówkowe. Jednak to założenie nie zawsze się spełnia i zamiast wyjść z ciężkiej sytuacji popadamy w dużo wyższe zobowiązania. Powinniśmy jednak nie zapominać, że to nie koniec. Gdy nie jesteście w stanie spłacać na czas swoich zobowiązań ciągle istnieją inne rozwiązania, więc nie musicie się załamywać.

Często stosowanym rozwiązaniem w opisanej sytuacji jest zaciągnięcie kolejnego kredytu na spłatę obecnego. Takie rozwiązanie czasami może być niezbędne, ale dopóki tak się nie stanie to nie polecam go nikomu, gdyż jeśli kolejny raz nam się nie powiedzie to możemy popaść w dużo większe problemy.

problemy z pożyczką

W pierwszej kolejności musimy się zgłosić do banku, który udzielił nam pożyczki i złożyć wniosek o zmniejszenie rat albo nawet zawieszenie rat na dwa-trzy miesiące. Warto nie zapominać, że w banku pracują zwykli ludzie i gdy przedstawimy im odpowiednio sytuację to na sto procent zgodzą się na pewne ustępstwa. Musimy jednak nie zapominać, że nie można liczyć na cuda. Bank na pewno nie umorzy naszej pożyczki, a wyłącznie może przedłużyć termin spłaty kredytu, dzięki temu miesięczne koszta dość mocno się zmniejszą. Powinniśmy także pamiętać, że opisane rozwiązanie spowoduje nieduży wzrost kosztów kredytu, lecz z tym niestety nic nie zrobimy.