Pieniądz rządzi światem

Typy pożyczek - przenigdy ich nie ignoruj

Typy pożyczek - przenigdy ich nie ignoruj

Analizując oferty przeróżnych banków jesteśmy w stanie wyszukać mnóstwo odmiennych kredytów. Wyróżniamy kredyty gotówkowe, na zakup auta, odnawialne oraz wiele innych. Niestety wielu z nas nie potrafi odpowiednio korzystać z takiej różnorodności. Bardzo często zaciągamy kredyt gotówkowy nie zdając sobie sprawy, że inny rodzaj pożyczki byłby dla nas korzystniejszy.

Idealnym przykładem może być zaciągnięcie kredytu na kupno samochodu. W tej sytuacji istnieją 2 możliwości:
- zaciągnięcie pożyczki gotówkowej,
- wybór dedykowanego kredytu na kupno auta.
Jednak bardzo dużo osób w tej sytuacji zaciąga kredyt gotówkowy, ale niestety nie jest to najatrakcyjniejsza decyzja. Mimo iż korzystanie z pożyczki gotówkowej jest wygodniejsze to wybierając dedykowaną pożyczkę na zakup auta możemy liczyć na o dużo lepsze oprocentowanie i rozsądniejsze wymagania stawiane przez bank.

pożyczka

Oczywiście wymieniłem tutaj jedynie przykład. Zawsze zanim zaciągniemy jakikolwiek kredyt powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj kredytu będzie w naszej sytuacji najtańszy. W razie niewielkich sum zaoszczędzimy takim sposobem maksymalnie kilkadziesiąt euro, lecz jeśli zaciągamy większe pożyczki to różnica w oprocentowaniu może nam dać nawet kilkaset złotych oszczędności. Dlatego powinniśmy dobrze się zastanowić jaki typ pożyczki w naszej sytuacji najlepszy. Starczy, że przeznaczymy kilka godzin na zapoznanie się z ofertami kredytowymi, a możemy bardzo dużo zaoszczędzić.